Aktuální webkamera

Aktuální webkamera

Poslední červnový víkend bude v Sosnové patřit rallycrossu

Rallycross Challenge Europe – RCE je evropská série rallycrossu, která koncem června zavítá na Autodrom v Sosnové u České Lípy.

Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy bude poslední červnový víkend svědkem mezinárodního závodu RCEMOGUL Rallycross Challenge Europe, kde se utkají špičkoví evropští rallycrossaři o body této šestidílné série. Diváci se mohou těšit na výkonné speciály kategorie Supercars, která představuje ty nejsilnější rallycrossové vozy. Automobily zde dosahují výkonů nad 500 koňských sil a mají pohon čtyř kol. Pro diváky se jedná o nejatraktivnější podívanou jak na asfaltové, tak na šotolinové části tratě. Nebudou chybět ani závodníci kategorií Super 1600 a Supertouringcars. Ti předvádějí často velmi dramatické souboje kolo na kolo, kde k havárii nebývá daleko.

Autodrom V Sosnové, který je známý z pořádání motokárových i automobilových závodů a na jehož trati už závodili i mistři světa v rally Sebastian Loeb, či Juha Kankkunen, se divákům při Rallycross Challenge Europe otevře už v sobotu 27. června, kdy jsou na odpoledne naplánované volné tréninky jak závodníků RCE, tak domácích závodníků a účastníků FIA – zóny Střední Evropy. Diváci ale během závodního víkendu série RCE uvidí také závod MMČR Rallycross 2015, vložené závody kartcross Mascom Cup 2015 a Czech Trophy Rallycross Historic 2015.

Hlavní, nedělní program nabídne rozjížďky a závody takřka v nepřetržitém sledu od ranních hodin, až do pozdního odpoledne.

08:00 – 08:50 Warm Up (2 kola) – všechny divize
09:00 Začátek první série rozjížděk – RCE + FIA Zóna
10:15 Začátek druhé série rozjížděk – vložený závod
11:00 Začátek druhé série rozjížděk – RCE + FIA Zóna
13:00 Začátek třetí série rozjížděk – vložený závod
13:45 Začátek třetí série rozjížděk – RCE + FIA Zóna
15:30 Semifinále
16:30 Finále
17:30 Vyhlášení výsledků – stupně vítězů na závodišti

Vstupenky na sobotní i nedělní program budou k prodeji na kasách Autodromu sosnová v cenách za 100,- Kč pro sobotní program a za 150,- Kč na nedělní program.

Více informací o Rallycross Europe Challenge se dozvíte na www.rcchallenge.eu a na www.autodrom.cz

Organizační tým Global Assistance Racing Aréna
Ing. Petr Eliáš
e-mail: press@autodrom.cz
web: www.autodrom.cz

[273]


Global Assistance Racing Arena Autodrom Sosnová, Česká Lípa

Generální partner

Global assistance

Největší pořadatelé závodních motoristických akcí v ČR

CSEN

Autodrom Promotion s.r.o., Sosnová 200, 470 02 Česká Lípa, tel./fax: +420 487 874 900

design & code > esluzby.net